Vasalemma kuumuses võitis Tobiass

23.07.2018

Krosskartide karikavõistluste neljas etapp peeti Vasalemmas 22. juulil. Esmakordselt Vasalemmas peetud karikavõistluste etapp oli tänu eriti kuumale ja tuulevaiksele ilmale kõike muud kui lihtne. Kiirele rajale lisasid vürtsi ka mitu võimast hüpet, mis oma olemuselt pakkusid närvikõdi nii sõitjatele kui ka pealtvaatajatele.

Kvalifikatsioonis näitas väga kiiret aega Davis Tobiass, kes kindlakäeliselt kvalifikatsioonivõidu võttis. Esimeses poolfinaalis hakati aga juba kaarte segama ning enam Tobiasel nii kergesti ei läinud. Hea stardi tegi Laur Langeproon, asus sõitu juhtima ning võitis ka eelsõidu. Üllatavalt hästi tuli sõidus tagant viimaselt positsioonilt stardiga ebaõnnestunud Karl Martin Miliste, kes iga ringiga mõnest konkurendist möödus - sõites eelsõidu lõpuks välja kolmandale kohale. Teises eelsõidus asus sõitu juhtima jällegi Laur Langeproon. Eelviimasel ringil tegi ta siiski sõiduvea, peale mida haaras liidripositsiooni Tobiass, kes teise eelsõidu ka võitis.

Nii olidki finaaliks esireas Langeproon ja Tobiass. Sealhulgas ei osanud keegi ennustada kes finaali võiks võita. Hea stardi saigi finaalis Tobiass, kes siis äsja märjaks kastetud rajal hakkas omas tempos vahet kasvatama. Kõvasti pusisid teise koha pärast Laur Langeproon ja Karl Martin Miliste. Miliste üritas mitmeid kordi “ära nõelata” sealhulgas esines isegi paar väiksemat kontakti, kuid seekord jäi peale Laur Langeproon. Finaali võitis kindlakäeliselt Tobiass. 

Finaal lõpetati järjestuses:

I - Davis Tobiass
II - Laur Langeproon
III - Karl Marti Miliste
4. Peep Langeproon
5. Marti Sepp

Järgmine krosskartide karikavõistluste etapp toimub juba kahe nädala pärast, 5. augustil Lõuna-Eestis, Misso rallirajal.