Ülipōnevas finaalis viis Laitses vōidu koju Tobiass

20.05.2019

Krosskartide karikavōistluste teine etapp peeti maha 19. mail LaitseRallyPargis. Palavates oludes peetud vōistluspäev polnud sõitjatele peale pikka talve harjumuspärane ning pani proovile ka sōitjate vastupidavuse. 

Kvalifikatsioonis noppis kiireima aja alati kvalifikatsioonis head aega näidanud Davis Tobiass. Kolm kiiremat olidki ajasōidus Davis Tobiass, Karl Martin Miliste ja Laur Langeproon. 

Eelsōitudes segati natukene kaarte. Üllatavalt kiireks ja kättesaamatuks osutus eelsōitudes just Karl Martin Miliste, kes väga head kiirust näitas ning esialgu ka teistele kättesaamatuks jäi. Kolmandas eelsōidus juhtus ka väike kokkupōrge ning seal oli sunnitud Karl Martin Miliste katkestama, kuna noored ei mahtunud ära ja toimus väike kokkupōrge Laur Langeprooniga. Masinad saadi finaaliks õnneks korda. See kokkupōrge muutis siiski oluliselt finaali stardipositsioone. Finaali pääseti järjestuses: Davis Tobiass, Karl Martin Miliste, Peep Langeproon, Laur Langeproon, Marti Sepp, Margus Miliste, Marta Starka. 

Pōnevas finaalis asus sōitu kohe juhtima kogu päeva kiire olnud Karl Martin Miliste. Kannul tihedalt: Davis Tobiass, Peep Langeproon, Laur Langeproon, Marti Sepp ja Margus Miliste. Teisel ringil tegi aga Peep Langeproon sōiduvea mille tōttu ta vōistlejaterivi tahaotsa koheslet kukkus. Omavahel hakkasid tempot tegema just Karl Martin Miliste ja Davis Tobiass. Viimasel ringil juhtus aga midagi ootamatut. Tobiass oli jokkerit läbides kiireim ning läks viimasel ringil juhtima ja vōttis napilt Karl Martini ees etapivōidu. 

Finaal lōpetati järjestuses:
I - Davis TOBIASS
II - Karl Martin MILISTE
III - Laur LANGEPROON
4. Marti SEPP
5. Margus MILISTE
6. Peep LANGEPROON
7. Marta STARKA (katkestas)

Detailsed sōitude tulemused leiad SIIT

Peale Laitse etappi on punktitablis vahed üllatavalt väiksed ning kōikidel vōistlejatel on vōimalik tulla veel hooaja parimaks. 

Punktitabeli TOP5 peale Laitse etappi: 

Davis TOBIASS 37p
Peep LANGEPROON 32p
Laur LANGEPROON 32p
Karl Martin MILISTE 30p
Marti SEPP 28p

Täieliku punktitabeli leiad SIIT

Lisaks krosskart 650-le olid stardis ka noored klassis krosskart 125.
Klassis krosskart 125 oli kiireim kogu päeva vene noorsportlane: Aleksander POLIANSKII, kes ka lōpuks kindlakäeliselt finaalis vōitis. 

Krosskart 125 finaal lōpetati järjestuses:

I - Aleksander POLIANSKII
II - Andrey STEPANOV
III - Anastasia ILINA

VÕISTLUSE GALERII

VÕISTLUSE AFTERMOVIE

Järgmine krosskartide Eesti karikavõistluste etapp toimub Taali autokrossi rajal Pärnumaal 16. juunil.