Teist etappi järjest võitis Karl Martin Miliste

09.06.2021

Krosskartide karikavõistluste teine etapp toimus 6. juunil Audru ringraja krossirajal. Suvele kohaselt oli võistluspäeval ilm kuum ning nii mõnelgi sektsioonil hakkas rada kõvasti tolmama, mille tõttu võis nähtavus olla kohati kehv. Sellest olenemata möödus võistluspäev kenasti ja ilma avariideta.

Kvalifikatsioonis alustas päeva kõige kiireima ajaga Laur Langeproon. Kolme kiireima hulka mahtusid veel Rait Sööt ja Peep Langeproon.

Kui esimeses eelsõidus õnnestus samuti Laur Langeproon'il kiireim olla, siis teises eelsõidus oli kiireim juba Karl Martin Miliste. Esikolmikusse eelsõitude põhjal mahuti järjestuses Karl Martin Miliste, Laur Langeproon, Rait Sööt.

Finaalis juhtus aga midagi ootamatut, nimelt tegi valestardi esireast startinud Rait Sööt. Valestardi eest on ette nähtud lisakaristus aja näol ning tundus, et setõttu on üks favoriitidest karistuse tõttu ka poodiumilt väljas. Kahjuks tegi veel Rait ühe saatusliku vea ohtliku manöövri näol, mis kohtunike arust vääris juba tema finaalist eemaldamist. Võistlust asus juhtima Laur Langeproon. Õigeaegselt ajastatud jokkerringiga õnnestus Karl Martin Milistel tõusta liidripositsioonile. Võitlus poodiumikohtade eest käis kuni viimase ringini, millest võitjana väljus Karl Martin Miliste

Noorteklassis krosskart 125 võttis võidu Georg Steve Supper.

Finaal lõpetati klassis krosskart 650 järjestuses: 
I - Karl Martin MILISTE
II - Laur LANGEPROON
III - Margus MILISTE
4. Eero MARNAT
5. Peep LANGEPROON
6. Rait SÖÖT (DSQ)


Jätgmine etapp toimub juba 19. juunil Tarvastu rajal Viljandimaal.  


Foto: Taivo Treumuth