Tarvastus vormistas oma esimese ühisstardi võidu Rait Sööt

20.06.2021

Krosskartide 2021 hooaja ühisstartide kolmas etapp peeti 19. juunil Tarvastu krossirajal Viljandimaal. Tõenäoliselt oli tegemist viimase võistlusega antud rajal, kuna juba lähiajal peaks minema Tarvastu rada renoveerimisse. Uuel hooajal peaks Tarvastus tervitama meid juba üks Eesti kaasaegsemaid võidusõidu radu.

Kuumal võistluspäeval alustas päeva kiireima ajaga Rait Sööt, mis tagas temale ka parima stardipositsiooni. Kolme kiireima hulka mahtusid kvalifikatsioonis veel Karl Martin Miliste ja Laur Langeproon.

Mõlemis eelsõidus asus kindlalt sõite juhtima head stardid teinud Rait Sööt. Tema seljataga käis aga kõva madistamine ning vahetusid pidevalt positsioonid, kuid kuniks teised seljataga kohti jagasid kindlustas Rait mõlemis eelsõidus võidu.

Finaali algus oli vägagi sündmusterohke ning tundus et siin küll kõik lõpuni ei jõua. Toimus mitmeid kokkupõrkeid, millest võitis enim jälle Rait Sööt, kes asus sõitu juhtima. Kõvast ragistamidest, õnneks keegi katkestama ei pidanud. Sealhulgas pakuti konkurentsi ka liidrile, kuid täna talle Tarvastus vastu ei saadud.

Finaal lõpetati järjestuses:

I - Rait SÖÖT

II - Laur LANGEPROON

III - Karl Martin MILISTE 

4. Margus MILISTE 

5. Peep LANGEPROON 

6. Eero MARNAT 

 

Klassis krosskart 125 võttis sõiduvõidu Georg Steve SUPPER.