Taalis tegi Karl Martin Miliste finaalis puhta töö

17.06.2019

Krosskartide karikavōistluste kolmas etapp peeti maha 16. juunil Taali autokrossi rajal Pärnumaal. Kuuma ilmaga peetud vōistlus polnud sōitjatele kindlati lihtne. Lisaks kuumale ilmale maadlesid vōistlejaid ka tugeva tolmuga, kuna rajakate kuivas sooja ilma tōttu kiiresti.

Kvalifiaktsioonis näitas kiireimat ringiaega Marti Sepp (39,681). Kolme kiireima sekka mahtusid veel Laur Langeproon ja Karl Martin Miliste.

Esimed kaks eelsōitu jäi kättesaamatuks ja vōitis Laur Langeproon. Kolmandas eelsōidus vōidutses juba aga Karl Martin Miliste. Finaali pääseti järjestuses Karl Martin Miliste, Marti Sepp, Laur Langeproon, Peep Langeproon, Margus Miliste ja Marta Starka. Finaaliks pold seega miski selge ning kindlat favoriiti oli väga keeruline ennustada.

Finaalis sai hea stardi Karl Martin Miliste, kes asus koheselt sõitu ka juhtima. Esialgu püsisid temal teised võistljead tihedalt kannul, kuid peagi venisid vahed sōitjate vahel pikaks tugeva tolmu tōttu. Nähtavus oli kehv ning suuri riske ei tahetud vōtta. Finaali võitiski kindlakäeliselt Karl Martin MILISTE. Tegemist oli Karl Martini esimese võiduga krosskartide sarjas. Palju õnne!

Finaal lōpetati järjestuses:

I - Karl Martin MILISTE
II - Marti SEPP
III - Laur LANGEPROON
4. Peep LANGEPROON
5. Marta STARKA
6. Margus MILISTE (katkestas)

Detailsed võistluse tulemused leiad SIIT

Järgmine Eesti Karikavõistluste etapp peetakse maha juba 28. juulil LaitseRallyParkis.

Hooaja täieliku kalendri leiad SIIT.