Rootsis poodiumile Eestlased ei jōudnud

07.08.2019

Nädalavahetusel, 3.-4. augustil toimus Rootsis, Arvika vōistlusrajal krosskartide Pōhja-Euroopa meistrivōistluste kolmas etapp. Neljaetapilises vōistlussarjas on just Rootsi etapp alati olnud vōistlejate poolest kōige populaarsem - seekord oli kohal tervelt 135 vōistlejat. Nende hulgas oli stardis ka kolm eestlast. Klassis Veteran 40+ olid stardis Margus Miliste ja Peep Langeproon ning klassis 650 oli stardis Laur Langeproon.

Kahepäevasel vōistlusel valmistas korraldajatele esimese päeval enim muret üks hüpe, millel valesti maandumine vōis vigastada sōitjat. Nii läks ka Eesti vōidusōitja Margus Milistega, kes oma selga vigastas - ōnneks küll nii hästi et peale meditsiinilist läbivaatlust lubati ta taas vōistlema. Peale mōnda juhtumit veel otsustasid korraldajad hüppe madalamaks lihvida ning enam taolisi juhtumeid ette ei tulnud.

Esimene päev tundus, et eestlased vōivad jōuda ka ülitihedas konkurentsis poodiumile: Laur oli esimese päeva lōpuks neljandal positsioonil ning Peep Langeproon Veteran 40+ klassis viiendal positsioonil. Teine päev kahjuks eestlastel enam neil nii hästi ei läinud ning loodetud poodiumile siiski ei jōutud.

Klass 650: Laur Langeproon 12. koht

Klass Veteran 40+: Peep Langeproon 6. koht ja Margus Miliste 9. koht

Vōidud mōlemis klassis vōtsid kohalikud Rootsi vōidusōitjad.

Hooaja viimane ehk neljas Pōhja-Euroopa meistrivōistluste etapp toimub 24. augustil Soomes, Hyvinkää vōistlusrajal.