Rasketes tingimustes peetud Piiroja etapi võitis kindlalt Tobiass

24.09.2018

Piiroja krossirajal, Põltsmaa külje all peeti maha 23. septembril krosskartide karikavõistluste viies ehk eelviimane etapp. 

Öine tugev vihmasadu oli muutnud raja pehmeks ja väga libedaks. Näha oli, et hooaja lõpus soovivad kõik sõitjad veel võimalikult palju punkte koguda, et saada hooaja kokkuvõttes võimalikult hea tulemus. Kõik need faktorid tõid omakorda mitmeid kontakte ja nügimisi juba päeva alguses. Kui päeva alguses tundus, et ilm läheb soojaks ja rada kuivab ära, siis korraga otsustas ilmataat hoopis paduvihmaga võistlejaid kostitada. Sekundigega muutusid keerulise olud mitmeid kordi raskemaks ning sõitjad nägid palju vaeva, et head tulemust kirja saada. 

Kvalifikatsioonis oli kiireim mees jällegi Davis Tobiass, kes sellel aastal kvalifkatsioonides on alati kiireim mees olnud. 

Poolfinaalides hingati Tobiasele hoolega kuklasse, kuid ei saadud ka seal temast mööda. Poolfinaalide kokkuvõttes viis kiireimat olid: Davis Tobiass, Peep Langeproon, Viesturs Kalninš, Nikita Mazurcik ja Laur Langeproon.

Finaalideks pold miski veel selge, eriti segasid kaarte just tugevast vihmast tingitud keerulised rajaolud. Väga lihtne oli teha sõiduvigu ning kohti kaotada. Osad sõitjad nimetasid finaali lausa ellujäämis kursusteks. Sõitu asusidki kohe juhtima esireast startinud Davis Tobiass ja Peep Langeproon. Mõlemad mehed sõitsid kindla peale ja konkurente endale tagantpoolt ligi ei lasknud. Kolmanda koha peale käis tugev võistlus veel Nikita Mazurchik’u ja Laur Langeproon’i vahel, millest viimane lõpuks peale jäi. Sõidu võitis kindlakäeliselt Davis Tobiass. Palju õnne! 

Võistlus lõpetati järjestuses:
I - Davis TOBIASS 
II - Peep LANGEPROON
III - Laur LANGEPROON
4. Nikita MAZURCHIK
5. Kirill STEPANOV
6. Viesturs KALNINŠ
7. Karl Martin MILISTE
8. Eero MARNAT


Järgmine võistlus krosskartidele toimub juba järgmisel nädalavahetusel 29.septembril Riia külje all, 333 võistlusrajal. Lätti on teada andnud võistlema minekust ka mitu eesti sõitjat. 

Eesti karikavõistluste sari jätkuv juba kahe nädala pärast, kui peetakse maha hooaja viimane etapp, kus selguvad ka parimad. 

 

Foto: Taivo Treumuth