Rallikrossi meistrivõistlustel Laitses kindlustasid liidrid positsioone

23.05.2022

Laupäeval, 21. mail peeti Laitses Terminal Oil Rallikrossi Eesti meistrivõistluste 2022 hooaja teine etapp. Enne Laitse rallikrossi etappi oli võistlejatel võimalik osaleda samal rajal nädal varem toimunud superkrossi etapil, mis oli heaks ettevalmistuseks meistrivõistlustele. Kuigi algselt prognoositi kergelt vihmast laupäeva, möödus kogu võistluspäev kuivades tingimustes. 

Crosskart 125
Võistlusklassis Crosskart 125 sai eelsõitude põhjal parima tulemuse kirja Patrick SARAPUU (172), kes kolmest eelsõidu voorust kaks võitis. Esikolmikusse mahtusid veel esimese etapi võitnud Armin RAAG (108) ja samuti esimesel etapil poodiumil olnud Johannes KASEMAA (184). 
Dramaatiliselt algas finaal aga liidrikohal olnud Patrick SARAPUU-le, kelle sõiduk stardis välja suri - sõiduki käivitamiseks kohtunikud enam luba ei andnud ning nii tuligi temal jääda finaalis kõrvale. Finaali võitis Armin RAAG, kes kohe finaali alguses asus liidripositsioonil tempot tegema ning võidu ka kindlakäeliselt võttis. 

Crosskart 125 TOP3: 
I - Armin RAAG (108)
II - Johannes KASEMAA (184)
III - Jonathan Lee MÄE (165)

Crosskart 650
Võistlusklassis Crosskart 650 sai eelsõitude põhjal parima tulemuse kirja Laur LANGEPROON (602), kes päeva jooksul üpris stabiilset sõitu näitas. Kvalifikatsioonide põhjal mahtusid esikolmikusse veel Keven SERBIN (600) ja Margus MILISTE (808). Finaalis sai hästi minema Keven SERBIN, kes kuni jokkeri läbimiseni sõitu juhtis. Jokkeriga läbimisega õnnestus Laur Langeproon'il asuda sõitu juhtima, kuid edasi käis väga kõva heitlus just teise koha peale Keven SERBINi ja Margus MILISTE vahel. Nagu noorteklassis jagus ebaõnne ka siia finaali ning põnev heitlus lõppes Milistele tehnilise probleemiga lõpusirgel 200m enne finišit - käigukang lõpetas koostöö ja tuli jääda raja äärde. Finaali võitis Laur LANGEPROON. 

Crosskart 650 TOP3: 
I - Laur LANGEPROON (602)
II - Keven SERBIN (600)
III - Rait SÖÖT (699)

Eesti Meistrivõislused Rallikrossis jätkuvad juba 18. juunil Missos, Võrumaal.

Foto: Pille Russi / Rallifotod.eu