Pühapäeval alustati uut hooaega Valgamaal

09.02.2021

Uus hooaeg on kätte jõudnud ning tundub, et selle aastal on antud meile ka miinuskraade ja korralikku talveilma. See omakorda andis võimaluse osaleda sprindisarjas - Eesti Karikavõistlused Jäärajasõidus.  Kolme kuni viieetapilise (etappide arv sõltub ilmastikuoludest) võistlussarja esimene etapp peetigi pühapäeval 7. veebruaril Korijärvel, Valgamaal. Rajameistri ja maaomaniku kaasabil oli rajatud Korijärvele 3000m pikkune sprindirada, mida iga võistleja lisaks treeningsõidule sai läbida tervelt kolm korda. Krosskardid olid loomulikult stardis piikrehvidel ning osaleti kolmes klassis: Krosskart 125, Krosskart 650 ja Krosskart Xtreme. 

Klassis Krosskart 650 võttis kindla võidu uustulnuk Rait Sööt, kes ühtlasi tegi ka päeva kiireima aja: 2.20.721. 
Noorteklassis Krosskart 125 võttis kindla võidu samuti oma esimesel krosskardi võistlusel osalenud Johannes Kasemaa, olles omakorda kiirem ka mitmetest suure võistlusklassi mehest. 
Tundub, et uued kiired sõitjad tulevad peale ning vanad olijad peavad rohkem pingutama. 

Krosskart 650 poodium: 
I - Rait SÖÖT
II - Laur LANGEPROON
III - Peep LANGEPROON


Krosskart 125 poodium: 
I - Johannes KASEMAA
II - Georg Steve SUPPER

Ühtlasi tähistas oma sünnipäeva 7. veerbuaril krosskardi maaletooja Peep LANGEPROON, kes oma võistlusklassis kolmanda koha saavutas. Palju õnne! 

Eesti Karikavõistluste Jäärajasõidu võistlussari jätkub juba tuleval nädalavahetusel Võrtsijärvel. 
Kuna hetkel on keeruline ennustada kauaks meil külma jätkub peetaksegi tuleval nädalavahetusel koguni kaks etappi: laupäeval, 13. veebruaril leiab aset teine etapp ning pühapäeval, 14. veebruaril juba kolmas etapp. Mõlemad etapid toimuvad küll Võrtsijärvel, kuid kahel erineval rajal. 

Seniks püsige terved!

 

Foto: MorroW Shoots