Piiroja kuumades tingimustes liidrid ei vahetunud

05.07.2022

Laupäeval, 2. juulil jätkusid Põltsamaal, Piiroja rallikrossi rajal Terminal Oil Eesti Meistrivõistlused Rallikrossis. Juba eelnev nädal näitas, et võistluspäev tuleb väga kuum, mis paneb proovile nii tehnika, kui ka sõitjate vastupidavuse pikal võistluspäeval. Võistluspäeval valitseski kogu päeva jooksul ligi 30 kraadine kuumus, mis võistlejatele polnud kindlasti kerge.

Crosskart 125
Eelsõitude põhjal osutus kiireimaks meheks sarja liider Armin RAAG (108), kellele pakkus väga kõva konkurentsi Patrick SARAPUU (172). Esikolmikusse eelsõitude põhjal mahtus lisaks RAAGile ja SARAPUUle ka Rasmus TSIRNA (161). Finaalis segas juba esimene kurv üksjagu kaarte, kuhu kõik sõitjad enam ära ei mahtunud. Kolmekesi kõrvuti esimesse kurvi sattunud sõitjast lõpetasid kaks oma sõidu juba esimeses kurvis rehviseinas. Kõrvale olid sunnitud jääma kogu päeva jooksul häid aegu näidanud SARAPUU ja TSIRNA. Väga hea stardi sai teisest reast startinud Jonathan Lee MÄE(165), kes asus koheselt ka sõitu juhtima. Sarja liider RAAG ei jätnud siin seekord konkurendile võimalust ning õige jokkeri taktikaga võttis Piirojal ta MÄE ees finaalis võidu.

Crosskart 125 TOP3:
I - Armin RAAG (108)
II - Jonathan Lee MÄE (165)
III - Georg Steve SUPPER (142)

Crosskart 650
Võimsamas võistlusklassis Crosskart 650 osutus eelsõitude põhjal kiireimaks Rait SÖÖT (699). Eelsõitude põhjal esikolmikusse mahtus veel Karl Martin MILISTE (616) ning ka Margus MILISTE(808). Finaalis sai stardis hästi minema Karl Martin MILISTE. Kuigi võitlus esikoha nimel käis kuni viimase ringideni võttis siit võidu ka eelmisel etapil võidutsenud Karl Martin MILISTE.

Crosskart 650 TOP3:
I - Karl Martin MILISTE (616)
II - Laur LANGEPROON (602)
III - Rait SÖÖT (699)

Piiroja võistlusega on Terminal Oil Eesti meistrivõistlused rallikrossis jõudnud enam kui poole peale ning jäänud on hooaja lõpuni veel kõigest kaks etappi. Järgmine etapp toimub 30. juulil Kehala ringil.

Foto: Marko Leesi