Peale pikka pausi toimunud kolmanda etapi vōitis kindlalt Davis Tobiass

27.05.2020

Eriolukord pani seisma kogu autospordi, samuti oli pausil ka krosskartide karikavōistluste sari. Nüüd 24. mail, eriolukorra lōppedes peeti kohe maha kolmas etapp LaitseRallyParkis. Kuna teatud piirangud siiski veel kehtivad, toimus vōistlus esmakordselt ilma pealtvaatajateta. Fännid ei pidanud siiski kurvatama kuna live ülekande näol kanti kogu kogu päeva jooksul vōistlust üle. Samuti on kogu võistlust võimalik järele vaadata SIIT.

Tänu väiksele pausile olid mitmed sōitjad jõudnud oma kardid peale eelmist hooaega ka lõpuni valmis ehitada. Samuti oli stardis nii mōnigi uus mees. Tundub et koroonaviirus polnud ühtegi sõitjat rivist välja vōtnud. 

Kvalifikatsioonides näitas koheselt kiireimaid ringuaegu esmakordselt sellel hooajal stardis olnud Davis Tobiass. Välja sōitis ta ringi ajaga 48,901, mis ka kogu võistluspäeva üheks kiireimaks ringiks jäi. Samuti ei leidunud talle vastast ka eelsõitudes, kus ta kindlalt kōik sõidud võitis. Kui teised maadlesid omavahel, siis Davis kasutas seda oskuslikult ära  kasvatas läbi selle vaid edu. Eelsõitude põhjal positsioneeris teisele kohale end Karl Martin Miliste ning kolmas oli Peep Langeproon. 

Finaal tundus tulla pōnev, kuna vōistlejad kes eelsõitudes tehniliste probleemidega vaevlesid olid saanud nüüd masinad korda. Nagu ka eelsõitudes asus ka finaalis võistlust juhtima ja edu koheselt kasvatama Davis Tobiass. Järgnesid Peep Langeproon ja Karl Martin Miliste. Jokker lapi kasutades suutis veel Karl Martin Miliste edestada Peep Langeprooni ning nii esikolmik ka jaotati. 

Finaal lōpetati klassis krosskart 650 järjestuses:

I - Davis TOBIASS
II - Karl Martin MILISTE
III - Peep LANGEPROON
4. Laur LANGEPROON
5. Eero MARNAT
6. Marti SEPP
7. Margus MILISTE
8. Sander JAGUSON
9. Marta STARKA

Oma debüüdi tegi ka noorteklassis krosskart 125 Georg Steve Supper, kes tublisti omale ka karika koju viis. 

Janek'i rallifotod galerii
Taivo Treumuth galerii

Järgmine etapp toimub  21. juunil Audru ringraja krossirajal.

Foto: Taivo Treumuth