NEZ Rootsi etapil saavutas Peep Langeproon kolmanda koha

18.06.2018

Põhja-Euroopa meistrivõisltuste (NEZ) teine etapp krosskartidele peeti maha Rootsis 16.-17. juunil Haninge motokompleksis. Kohale oli tulnud üle 130 võistleja seitsmest erinevast riigist. Mõõtu võeti kuues erinevas võistlusklassis. Sealhulgas oli stardis ka kolm eestlast. Klassis 650 võistlesid Laur Langeproon ja Karl Martin Miliste ning klassis Veteran 40+ võistles Peep Langeproon.

Kahepäevane võistlus oli väga pingeline ning põnev. Võistlusmasinat ja ennast viimasele piirile pannud võistlejate vahel oli hulgaliselt kontakte, rajalt väljasõite ning nähti isegi mitut katust, kus keegi õnneks vigastada ei saanud.

Eestlastest esines kõige paremini klassis Veteran 40+ võistlev Peep Langeproon, kes näitas kogu võistluse jooksul väga head ja stabiilset kiirust. Peep tegi mis suutis, et hõivata pooduimit ning õnnestuski välja sõita finaalis tugev kolmas koht. Klassi Veteran 40+ võit läks Rootsi.

Veteran 40+ lõpptulemus:

I – Niklas FRANSSON (SWE)
II – Tomas BOKLUND (SWE)
III – Peep LANGEPROON (EST)

Klassis 650 sõitsid Laur Langeproon ja Karl Martin Miliste välja mõlemad B-finaali, kus siis õnnestus üldkokkuvõttes sõita Laur Langeproon’il välja 10. koht ning Karl Martin Miliste'l 11. koht. Klassis 650 tegid kohalikud Rootsi võistlejad puhta töö ning hõivasid poodiumi kolm kõrgemat astet.

Klassi 650 lõpptulemus:

I – Roger LUNDE (SWE)
II – Mattias ANDERSSON (SWE)
III – Markus ANDERSSON (SWE)
10. Laur LANGEPROON (EST)
11. Karl Martin MILISTE (EST)

 

Kolmas ehk viimane selle hooaja Põhja-Euroopa meistrivõistluste etapp krosskartidele leiab aset Riias, Bikernieki rajal 14.-15. juulil.