NEZ Crosskart esimeselt etapilt Soomest kaks poodiumit

19.07.2021

Laupäeval, 17. juulil sai alguse peale aastast pausi Soomes, Oulus krosskartide Põhja-Euroopa meistrivõistluste (NEZ Crosskart) 2021 hooaja esimene etapp. Kuigi algselt pidi esimene etapp toimuma juba mais Lätis, tühistati see viirusepuhangu tõttu. Võistlejatel oli vaid hea meel, et sai jälle rahvusvahelisel suurvõistlusel osaleda.

Stardis oli Soomes ka neli Eestlast, kes võistlesid klassis krosskart 650. Võistluspäev oli kõike muud kui rahulik, toimus mitmeid avariisid ning võistlus pidi ka nende sündmuste tõttu venima. Sealhulgas tegi ka eesti võidusõitja Peep Langeproon oma krosskardiga katuse. Peebuga on kõik korras, kuid võistluspäev oli selleks päevaks temajaoks läbi. Lisaks maadeldi erinevate tehniliste probleemidega.

Klassis krosskart 650, kus võistlesid ka eestlased läks küll esikoht Rootsi, kuid kokkuvõtteks saab öelda et eestlastel läks hästi, kuna kaks järgmist poodiumi astet kuulusid juba meie meestele.

Esikolmik klassis krosskart 650:
I - Mattias ANDERSSON (SWE)
II - Laur LANGEPROON
III - Rait SÖÖT

Kõik samad mehed, kes olid Soomes stardis lubasid stardis olla ka nädal hiljem toimuval NEZ Crosskardi hooaja II etapil Rootsis, Arbogas.