NEZ 2020 on tühistatud

15.06.2020

Peame kurbusega tõdema, et tulenevalt üle maailmsest viirusepuhangust on saanud ka autosport tõsise löögi. Eriti just rahvusvahelised võistlused. Seetõttu peame teavitama, et ka Põhja-Euroopa (NEZ) suurim krosskartide võistlussari on selleks aastaks tühistatud ning ühtegi etappi NEZ sarjas sellel hooajal ei toimu. Eelkõige tühistati kogu võistlussari, kuna kõikidel Põhja-Euroopa riikide võistlejatel ei ole võrdseid võimalused reisimiseks tänu riikide erinevatele kehtestatud liikumispiirangutele. Samuti on korraldajatel keeruline teha võistlusteks ettevalmistusi, kui täpselt veel ei teata, kas erinevad piirangud suurvõistluse korraldamiseks lähevad leebemaks või mitte. Soome etapp tühistati juba mõni kuu tagasi. Väga keeruline on olukord ka Rootsis, kus on hetkel enim nakatunuid. Oleks väga ebavõrdne kui suurima osavõtjate arvuga Rootsi etapp peaks ära jääma - sellest tulenevalt võttis ka komisjon vastu otsuse tänavune hooaeg tühistada. 

Ajutine ühe aastane võistluspaus ei tähenda siiski sarja lõppu. Komisjon ja korraldajad on andnud märku, et järgmisel aastal ollakse kindlasti tagasi tugevama ja vingema võistlussarjaga kui eales nähtud on. 

Seniks püsige terved ning keskendume kohalikele võistlussarjadele! 

Eesti karikavõistluse sari jätkub hetkel tavapäraselt etapp etapi haaval. Järgmine etapp toimub juba 21. juunil Audrus, auto24ringi krossirajal.