Neljanda etapi võitis taaskord Tobiass

24.06.2020

Krosskartide karikavõistluste hooaja neljas etapp peeti maha 21. juunil Audru ringraja rallikrossi rajal (auto24ring). Antud rajalõiku polnud juba aastaid kasutatud ning võistlejatel oli hea meel seal uuesti võidu sõita. Lisaks oli täiendatud rada täiesti uue ja põneva jokerlapiga, mis pidevalt võistluse seisu muutis.

Kvalifikatsioonis sõitis kiireima aja välja Karl Martin Miliste (40,242). Siinkohal tasub märkida, et neli kvalifikatsiooni kiireimat olid kōik 0,5 sekundi sees. Keskmiseks kiiruseks saadi Karl Martinil 107km/h, mis teeb Audrust kindlasti kiireima rallikrossi raja Eestis.

Eelsõitudes segati juba natukene kaarte. Kuna ilm oli kuum vaevlesid peaaegu kōik sõitjad mõnes sõidus väiksemate tehniliste probleemidega. Näha oli et tehnikale on selline ülikuum ilm kurnav. Siiski tundus et juba järgnevateks sõitudeks olid kōik probleemid alati lahendatud. Oma tugevaid külgi hakkas näitama Davis Tobiass, kes kaks sōiduvōitu eelsōitudes ka vōttis. Kolmanda eelsōidu vōitis aga juba Karl Martin Miliste. Siiski ei taganud see kummalegi mehele parimat stardipositsiooni finaali. Stabiilsus viis sihile ning eelsōitude pōhjal parima stardipositsiooni finaali sai hoopis Peep Langeproon, kes koguaeg esikolmikus oli figureerinud ning seal ka stabiilselt kogu päeva püsis.

Finaalis tuli nüüd kõigil kõvasti pingutada, kuna tundus et keegi ei taha siin poodiumilt välja jääda. Tundus et natukene pingutatigi üle - nimelt ei mahtunud kõik võistlejad esimesse kurvi ning eelnevalt kvalifikatsiooni ja kolmanda eelsōidu vōitnud Karl Martin riivas rajapiirdeks olnud suurt rehvi. See aga lōhkus tema võistlusmasinat niivõrd palju, et enam sellega poodiumile sōita vōimalik polnud. Vōistluse vōitis Davis Tobiass.

Finaal lōpetati järjestuses:
I - Davis TOBIASS
II - Laur LANGEPROON
III - Peep LANGEPROON
4. Marti SEPP
5. Sander JAGUSON
6. Margus MILISTE
7. Karl Martin MILISTE

Stardis oli ka noorteklassi krosskart 125 vōistleja Georg Steve Supper, kes uhkelt suurte meestega vōidu kihutades noorteklassi karika koju viis.

Sarja üldarvestuse TOP3 peale neljandat etappi:
I - Peep LANGEPROON (68p)
II - Karl Martin MILISTE (67p)
III - Margus MILISTE (53p)

Täieliku punktitabeli leiab SIIT

Võistluse galerii leiab SIIT

Järgmiseks suunduvad krosskardid Lätti, kus saab alguse kohalik vōistlussari 4. Juulil Bikernieki spordibaasis.

 

Foto: Janeki rallifotod