Lätist toodi koju kaks poodiumit

13.07.2021

Läti rallikrossi esimene etapp sai pärast Lätis pikalt kestnud koroonapiiranguid alguse 10. juulil Bikernieki rallikrossi rajal. Stardis oli mitmeid eestlasi nii autode klassides, kui ka krosskartides. Võistlejatel oli vaid hea meel, et saab lõpuks ka mõnele välisvõistlusele osalema minna. 

Klassis krosskart 650 astus võistlustulle koguni viis eestlast. Ülikuumaded tingimusted peetud võisluspäev oli vägagi sündmusterohke. Päeva esimeses pooles oli mitmeid kokkupõrkeid ja katkestamisi. Kõige õnnetumalt läks Läti sarja 2020 hooaja kolmandal kohal Karl Martin Milistel, kes oma võislusmasina üle katuse keeras kontaktist teise võistlejaga. Karl viidi küll peale õnnetust haiglasse, kuid peale kontrolli lubati juba naasta tal koju. 

Kogu päeva kiireim oli kindlasti kohalik võistleja Davis Tobiass. Kui teised võistlejad pidevalt omavahel pusisid, siis häid starte teinud Davis võttis päeva jooksul kindlakäeliselt kõik sõiduvõidud. Samuti ei leidunud talle kodus finaalis vastast. Kaks järgmist poodiumi astet kuulusid juba eestlastele.

Finaal klassis krosskart 650 lõpetati järgmiselt:

I - Davis TOBIASS 

II - Rait SÖÖT 

III - Laur LANGEPROON 

4. Marta STARKA

5. Margus MILISTE 

6. Peep LANGEPROON 

 

Järgmine Läti rallikrossi etapp peaks toimuma septembris. 

 

Foto: Janisco Media