Lätis võtsid eestlased kolmikvõidu – vōitis Laur Langeproon

01.10.2018

Laupäeval, 29. septembril peeti Lätis rallikrossi meistrivõistluste viimane etapp, kus olid esindatud ka krosskardid. Lisaks kohalikele ässadele olid otustanud Lätti võistlema minna ka mitmed eestlased. 

Võistlustingimused päeva alguses olid pigem keerulised kui lihtsad. Öösel maha sadanud vihm oli muutnud võistlusraja libedaks ning krosskardid nägid palju vaeva teel püsimisega. Sellele kõigle lisas veel täiendust pea terve päeva jooksul maha sadanud hoovihmad. Alles finaalideks jäid hoovihmad üle ning rada kuivas ära. Ringide ajad muutusid küll kiiremaks, kuid märg ilm ning pikk võistluspäev selja taga olid muutunud raja kohati pehmeks ja auklikuks. See sai kindlasti finaalis ka mõnele mehele saatuslikuks. 

Klassis krosskart 650 läks eestlastel finaalis väga hästi ning hõivatigi Läti võistlejate ja nende kodupubliku ees lausa kõik kolm poodiumi kõrgeimat astet. Seda ei osanud küll keegi päeva alguses ette näha. 

Finaal lõpetati klassis krosskart 650 järjestuses: 

I - Laur LANGEPROON
II - Karl Martin MILISTE
III - Eero MARNAT
4. Viesturs KALNINŠ
5. Peep LANGEPROON
6. Davis TOBIASS

Lätis on selleks aastaks võistlused küll läbi, kuid Eestis veel mitte. Juba järgmisel pühapäeval (7. oktoobril) toimub Eesti Karikavõistluste viimane etapp krosskartidele. Võistlus leiab aset Ohekatku krossirajal Kehtna külje all. 

 

Foto: Olafs Ezertēvs