Laitse ülikuumades tingimustes võitis Tobiass

30.07.2019

Krosskartide karikavõistluste neljas etapp peeti maha 28. juulil LaitseRallyParkis, Harjumaal, kus võisteldi krosskart.ee karikatele. Enamus võistlejate lemmikrajaks peetud võistluspäeval valitses ligi 32 kraadine kuumus, mis sõitjate päeva kindlasti lihtsalt ei teinud. Ülivõrdene punktiseis enne Laitse etappi lisas palju põnevust ja sõitjate suurt soovi head punktid koju viia.

Kvalifikatsioonis alustas päeva kõige parema ajaga omale kohaselt Davis Tobiass (50,115). Kolme kiireima sekka mahtusid veel Laur Langeproon ja Karl Martin Miliste.

Esimese eelsõidu võidu võttis aga juba oma kodurajal võistelnud Karl Martin Miliste. Teised võistlejad tihedalt kannul. Oli näha, et kõik jahivad häid punkte ning sõidetakse välja üllatavalt võrdseid ringiaegu. Teises eelsõidus juhtus aga juba midagi ootamatult. Viimasel rinigil jokkerist väljudes Peep Langeproon põrkus kokku Margus Milistega, mille tagajärjel viimane õnnetult valli lendas ja mitu katust tegi. Sõitjal ei tuvastatud peale suurt õhulendu ühtegi vigastust ning sõitja ise tundis ka ennast hästi. Võistlusmasin oli selleks korraks aga tõsiselt kannatada saanud ning võistluspäev Margus Miliste jaoks siin ka lõppes. Teise eelsõidu võitis Davis Tobiass. Kolmandas eelsõidus võttis võidu aga jällegi Karl Martin Miliste. Nii võrdset võistlust pole juba ammu nähtud, kus liider iga sõit praktiliselt vahetub. Finaal tõotas tulla seeõttu aga eriti põnev.
Finaali pääseti järjestuses: Karl Martin Miliste, Davis Tobiass, Marti Sepp, Nikita Mazurchik, Peep Langeproon ja Laur Langeproon.

Finaalis saigi hästi minema Karl Martin Miliste, kellel teised võistlejad pingsalt kannul. Tundus, et hingamsruumi finaalis ei jäetud kellelegi. Hea strateegia valis suurte kogemustega Davis Tobiass, kes läbi jokkeri suutis edestada teisi võistljaid ning lõpuks ka finaalis võidu võttis.

Finaal lõpetati järjestuses:
I - Davis TOBIASS
II - Karl Martin MILISTE
III - Laur LANGEPROON
4. Peep LANGEPROON
5. Nikita MAZURCHIK
6. Marti SEPP

Margus MILISTE - katkestas

Detailsed võistluse tulemused leiad SIIT.