Kaua oodatud suvine hooaeg algab pühapäeval Laitses

18.05.2021

Covid-19 viirusest tulenevad piirangud on leevenenud piisavalt, et saame alustada suvise võistlushooajaga. Kui traditsiooniliselt saab suvine võistlushooaeg alguse juba aprillis, siis sellel hooajal pidime ootama natukene kauem, et saaksime alustada võistlustega. Esialgu toimuvad võistlused küll pealtvaatajateta, kuid kui olukord peaks riigis paremaks minema usub korraldaja, et peagi saame ka pealtvaatajatega üritusi läbi viia. Esimesel etapil on võistlejatel lubatud kaasa võtta vaid lisaks sõiduvahendile ja varustusele vaid üks mehaanik ning nagu ka eelmisel aastal tuleb boksialas jälgida 2+2 reeglit.

Aset leiab esimene etapp pühapäeval, 23. mail LaitseRallyParkis. Laitse raja näol on tegemist kindlasti krosskardi meeste ühe lemmikrajaga. Enamus võistlejatele on antud rada ka kodurajaks, kus just enim treeningkilomeetreid kogutakse. Kuigi talvel sõideti ka jäärajal, on suvel peetav ühisstardi formaat ning sõidustiil täiesti teistsugused. Samuti on stardis ka mitmeid võistlejaid, kes talviseid võistlusi kaasa ei sõitnud. Juba pühapäeval peakski olema näha kas talvel häid tulemusi teinud võistlejad suudavad ka suvel sama korrata. 

Lisaks krosskartidele on stardis veel superkrossi autod, kes stardivad samuti ühisstardist ning ka rahvaspordi autod, millega võisteldakse sprint formaadis. 

Esimesed treeningsõidud ja kvalifikatsioonisõidud algavad kell 10.30.

Võistluse korraldaja: Superkross | Erki Sport MTÜ
Võistluse karikad paneb välja: MILWORKS OÜ

Foto: Taivo Treumuth