Hooaja viimaselt etapilt eestlastele kaks poodiumit

08.09.2020

 

Läti rallikrossi hooaja viimane etapp toimus 5.-6. septembril Bauskas "Musa Spordikompleksis". Nagu traditsiooniks on saanud peetakse Lätis alati viimane võistlus koos autokrossi ja rahvakrossiga, mis omakorda tõi kokku üle 200 osaleja. Tore on näha kuidas erinevad alaliidud omavahel suudavad korraldada koostöös ühe vägeva võistluse. Algselt oli küll väikene oht, et seoses Eestis ja Leedus puhkenud Covid19 viirusekolletega, et Läti sulgeb välisvõistlejatele piirid, kuid õnneks selline olukord ei realiseerunud ning kõik kes soovisid said ikka üle riigipiiri võistlema.

Klassis krosskart 650 tõotas võistlus tulla eriti põnev, kuna tervelt kolmel mehel oli võimalik tulla enne viimast etappi läti võistlussarja võitjaks ning tervelt viiel võistljal oli võimalik tulla sarja kokkuvõttes poodiumile. Läti võistlussari on sellel aastal olnud ikka üllatavalt tasavägine. Sarja liidrile ei tulnud keegi kergekäeliselt võitu andma ning esimese eelsõidu võitis hooaja kokkuvõttes teisel positsioonil asetsev Laur Langeproon. Teises eelsõidus noppis võidu aga juba võistlussarja liider Davis Tobiass. Kolmas eelsõit toimus järgmisel päeval ning seal suutis ennast hommikul hästi käima saada Laur Langeproon, kes kolmanda eelsõidu napilt konkurentide ees võitis. Finaali pääseti järjestuses: Laur Langeproon, Davis Tobiass, Karl Martin Miliste, Margus Miliste, Marta Starka ja Peep Langeproon.

Kuna paus finaalide ja eelsõitude vahel oli pikk, jõudis vahepeal tulla maha ka korralik hulk sademeid, mis lõppvõistluseks raja olukorda kardinaalselt muutis. Siiani olid sõitnud krosskardid vaid kuivades tingimustes, kuid nüüd valitsesid rajal nii mõneski kohas päris keerulised olud. Nagu Bauskale kohane muutuski pärast starti kardinaalselt. Hästi sai minema sarja liider Davis Tobiass. Seevastu eestlased jäid esimesse kurvi oma maavõistlust pidama. Kes põrkas teise sõitjaga kokku, kellel suri mootor välja kes lihtalt sõitis rajalt libeduse tõttu välja. Segadust oli esimeses kurvis palju. Sarja liider kasvatas sellest tulenevalt vaid edu. Pea kogu finaali vältel vahetusid positsioonid ning näha oli et kõik andsid endast maksimumi. Toimus ka üks suurem kokkupõrge Marta Starka ja Peep Langeproon'i vahel, kus esimene ei andnud jokkerist väljudes teed Peebule. Antud kokkupõrge oli aga niivõrd tugev et Marta kardi esiosa purunes ja ta oli sunnitud sõidu katkestama. Finaali võitis kindlakäeliselt Davis Tobiass.

Finaal lõpetati järjestuses:
I - Davis TOBIASS
ii - Laur LANGEPROON
III - Margus MILISTE
4. Peep LANGPROON
5. Karl Martin MILISTE
6. Marta STARKA (katkestas)

Hooaja kokkuvõttes TOP3:
I - Davis TOBIASS (88p)
II - Laur LANGEPROON (78p)
III - Karl Martin MILISTE (72p)