Hooaja viimasel etapi vōitis Laur Langeproon

08.10.2018

Krosskartide karikavõistluste hooaja viimane ehk kuues etapp peeti maha pühapäeval, 7. oktoobril Ohekatku autokrossi rajal. Lisaks krosskartide klassile olid stardis ka erinevad superkrossi võistlusklassid.

Terveks päevaks lubas küll tugevat vihmasadu, kuid millegipärast soosis ilm vōistlejaid ning kogu võistluspäev möödus üpriski kuivalt. Arvestades isegi võistlusele eelnenud vihmaseid päevi püsis vōistlusrada kuni finaalideni üpriski heas korras. 

Kvalifikatsioonis asus traditsiooniliselt juhitma vōistlust Davis Tobiass. Päeva alguses oli koheselt näha, et Tobiass on igal pinnasel väga kiire ning teistele võistlejatele ta palju võiduvõimalusi jätta ei kavatse. 

Sealhulgas ka esimeses poolfinaalis võitis Tobiass sõiduvõidu, kuigi vahed tema ja kaasvõistlejate vahel polnud enam nii suured kui kvalifikatsioonides. Tundus, et ka teised võistlejad on ärganud ja õige pedaali ülesse leidnud. Teises poolfinaalis juhutus aga midagi uut, sõitu asus juhtima Laur Langeproon ning Tobiass langes algul lausa neljandale kohale. Head kiirust näitas ka Karl Martin Miliste, kes Laur Langeproon’iga asusid sõitu juhtima. Ring ringi haaval hakkas Tobiass siiski kaasvõistljatest mööduma ning lõpuks jõudis välja koguni teisele positsioonile. 

Finaali pääseti järjestuses: Laur Langeproon, Davis Tobiass, Peep Langeproon, Karl Martin Miliste, Marti Sepp, Eero Marnat

Finaaliks olid tekkinud rajale juba mōned suuremad augud, mis hakkasid muutma aga kogu võistlust. Vaadates muidugi ringiaegu ei vähenenud krosskartide kiirus sekunditki, kuid oli näha et sõitjad näevad palju vaeva stabiilse kiiruse hoidmiseks. Sōitu asus juhtima Laur Langeproon, kes asus finaalis omas tempos edumaad kasvatama. Tohutu ebaõnn tabas finaalis aga võistlussarja liidrit Davis Tobiass’t, kes paar ringi enne võidusõidu lõppu oli teiselt positsioonilt sunnitud katkestama. See katkestamine viis temalt tõenäoliselt ka hooaja kokkuvõttes parima tiitli. Finaali vōitis Laur Langeproon. 

Finaal lõpetati järjestuses: 

I - Laur LANGEPROON
II - Karl Martin MILISTE
III - Marti SEPP
4. Peep LANGEPROON
5. Eero MARNAT
6. Davis TOBIASS

Täpne punktitabel kinnitatakse lähipäevil. Krosskarte näeme stardis juba uuel hooajal! 

 

Foto: Milrem motorsport