Hooaja viimane etapp Lätis punktitabelis muudatusi ei toonud

27.09.2021

Laupäeval, 25. septembril peeti 2021 hooaja viimane etapp Lätis, 333 võistlusrajal. Antud rajal polnud Läti rallikrossi võistlusi peetud juba mitmeid aastaid, kuid sellel aastal oli võistlejatel jälle võimalus ühes Läti kaasaegseimais motospordi keskuses võistelda. 

Päev algas väga märgades oludes. Oma kaalu kohta ülivõimsa krosskardi taltsutamisega nägid võistlejad palju vaeva, kuna libedates oludes on võimalik väikse näpuvea tõttu väga palju kaotada. Hea sõidurütmi leidmist ei teinud lihtsamaks ka pidevalt muutuv ilm ja rajaolud. Eelsõitudes ei jätnud sarja liider Tobiass ka seekord konkurentidele erilist võimalust. Kui Tobiass kord liidripositsiooni saavutas hakkas ta oma sõitu sõitma ning siis ei leidunud talle ka enam vastast. Üldiselt näidati kogu eelsõitudes ülimat stabiilsust. Sisuliselt kõik sõidud lõpetati samal positsioonil, kust sõitu ka alustati. Finaali pääseti järjestuses: Davis Tobiass, Karl Martin Miliste, Laur Langproon, Peep Langeproon, Marta Starka ja Rait Sööt. 

Finaalis muutus aga nii mõndagi. Kui finaalisõidu esimesel ringil veel tundus, et sõit lõppeb samas järjestuses nagu ka eelsõidud, siis päris nii tegelikult ei läinud. Toimus mitmeid positsioonivahetusi, tehti mitmeid sõiduvigu ning oli ka ebaõnne. Finaali võitis küll kindlakäeliselt Davis Tobiass, kuid teisele positsioonile tuli nüüd päeva mitte kõige paremini alustanud ja mootoriprobleemidega maadelnud Rait Sööt. Finaalis tundus aga kõik tal toimivat ning hea taktika tagaski lõpuks tugeva teise koha. Kolmandale kohale tuli Laur Langproon. 

 

Finaal lõpetati järjestuses: 
I - Davis TOBIASS 
II - Rait SÖÖT 
III - Laur LANGEPROON
4. Karl Martin MILISTE
5. Peep LANGEPROON
6. Marta STARKA 

 

Võistlussarja kokkuvõttes TOP3: 
I - Davis TOBIASS
II - Laur LANGPROON
III - Rait SÖÖT