Hooaja teise etapi võitis Karl Martin Miliste

10.03.2020

Krosskartide karikavõistluste 2020 hooaja teine etapp toimus 7. märtsil Audru ringraja pōhjaringil Sekk autokaubad karikatele. Nagu ka esimene etapp, pidi ka teine etapp algselt toimuma jäärajal, kuid kuna ilmataat meile see aasta ikkagi külma anda ei soovinud võtsid korraldajad ka teise etapi näol kiirelt vastu otsuse korraldada teine etapp hoopis asfaldil. Kui eelmine kord olid ilmaolud üpriski vesised, siis teisel etapil oli rajakate pea kogu päeva vältel kuiv. See omakorda tähendas veel kiiremaid ringiaegu ja oluliselt suuremat keskmist kiirust.

Kvalifikatsiooni vōitis esimesesel etapil võidutsenud Peep Langeproon. Tundub, et Peebule väga sobivad kiired asfaldirajad. Eelsōitudes hakkas head kiirust näitama ka Karl Martin Miliste. Korda mööda vahetasidki nad Peebuga liidrikohti, kui lõpuks eelsõitude pōhjal kokkuvõttes oli kiirem ikkagi Karl Martin Miliste.

Finaalis tuli ka kerge uduvihm maha, mis muutis algselt küll raja natukene libedamaks, kuid poole finaali pealt oli ideaaltrajektoor juba kuiv. Kiirused endiselt väga suured, kuid oluline oli nüüd trajekroorist kindlasti mitte välja kalduda.  Finaali asus juhtima koheselt Karl Martin Miliste ning seekord eelmise etapi vōitnud Peep Langeproon talle finaalis vastu ei saanud. Teise etapi vōitsiki eelmise hooaja karikavōitja Karl Martin Miliste.

Esikolmik lōpetas järjestuses:
I - Karl Martin MILISTE
II - Peep LANGEPROON
III - Margus MILISTE

Päeva kiireim ringiaeg: Peep Langeproon (36,439) keskmine kiirus: 119km/h.

Janek'i rallifotod galerii
Taivo Treumuth galerii

Järgmine etapp toimub juba 26. aprillil LaitseRallyParkis.

Foto: Taivo Treumuth