Hooaja esimese ühisstardi võitsid Raag ja Langeproon

03.05.2022

Võrreldes eelmise hooajaga on toimunud suur muudatus ning alates 2022 hooajast võistledakse krosskartidega uues võistlussarjas: Terminal Oil Eesti Meistrivõistlused Rallikrossis. Nagu nimi ka ütleb võistlevad võistlusklassid krosskart 125 ja krosskart 650 sellel hooajal juba Eesti meistritiitli peale. 

Esimene etapp leidis aset 30. aprillil Elvas, Kulbilohu krossirajal, kuhu oli kogunenud palju uusi ja ka vanu võistlejaid. Rõõm on näha, et mõlemad võistlusklassid on saanud korraliku hoo sisse. Eriti positiivseks tegi ka asjaolu, et just noori oli juba esimesel etapil nii palju stardis. Siiski pole see veel kõik ning kindlasti on lisandumas sellel hooajal veel uusi võidusõitjaid mõlemasse võistlusklassi. 

Hooaja eelne treeningpäev andis võistlejatele palju ning oli näha, et need kes treeningpäeval osalesid tundsid ennast enamasti Kulbilohus päris kindlalt.

Võistlusklassis Crosskart 125 sai eelsõitude kokkuvõttes parima tulemuse kirja Johannes KASEMAA (184), esikolmikusse mahtusid veel Armin RAAG (108) ja Jonathan Lee MÄE (165). 
Finaalis vahetusid aga positsioonid ning nii mõnigi tehniline viga maksis mõnele sõitjale ka väga hea tulemuse. Siiski on tegu tehnikaspordiga ning lisaks inimfaktorile võib tulla ette viperusi ka tehnikaga.

Crosskart 125 klassis võitis finaali ja haaras etapivõidu Armin RAAG 

Crosskart 125 TOP3: 
I - Armin RAAG (108)
II - Johannes KASEMAA (184) 
III - Rasmus TSIRNA (161)

Võistlusklassis Crosskart 650 sai eelsõitude kokkuvõttes parima tulemuse kirja Laur LANGEPROON (602), järgnesid Karl Martin MILISTE (616) ja Rait SÖÖT (699). Kui võistlusklassis Crosskart 125 erinesid eelsõitude tulemused finaalist, siis Crosskart 650-nes ei olnud muudatused nii suured. Finaali võitis ka eelsõitudes võitnud Laur LANGEPROON

Crosskart 650 TOP3:
I - Laur LANGEPROON (602)
II - Karl Martin MILISTE (616)
III - Margus MILISTE (808)

Täpsemad tulemused leiab SIIT.

Eesti Meistrivõislused Rallikrossis jätkuvad juba 21. mail Harjumaal, Laitse Ralliparkis. 

Foto: Pille Russi / Rallifotod.eu