Esimesel NEZ etapil Karl Martin Miliste poodiumil

07.05.2019

4.-5. mail peeti Riias, Bikernieki rallikrossi rajal krosskartidele Põhja-Euroopa meistrivõistluste hooaja avaetapp ning ka Läti rallikrossi esimene etapp. Neljaetapilisest võistlusseeriast võttis osa ka mitu eestlast. 

Võistlus algas väga muutlike ilmaoludega. Praktiliselt kõik eelsõidud peeti maha vihmasajus ning võistlusolud olid pigem keerulised - tehti palju vigu ning tulemused polnud just eestlastel kiita. Finaaliks oli rada jällegi täiesi kuiv. Olukorra tegigi just keeruliseks, et kõik eelsõidud olid tehtud märgades tingimustes, kuid nüüd pidid võistlejad võimalikult kiiresti häälestama end ümber kuiva raja jaoks. 

Põnevas finaalis klassis krosskart 650 oli näha juba esimeses kurvis, et kõik võistlejad soovivad halastamatult võita. Esimesse kurvi kõik ära ei mahtunudki ning toimus ka mitmeid kokkupõrkeid, millest suurima kaotajana väljus Laur Langeproon, kes peale kontakte vastu seina põrkus ning oli sunnitud sõidu ka katkestama. Juhtima asus finaali norra sõitja Ove Michal Eide, kellele tihedalt teised võistlejad olid kannul. Väga kiiret tempot näitas ka Eesti võistljea Karl Martin Miliste, kes samm sammult paremaid positsioone haaras jõudes välja lõpuks esikolmiku heitlusesse. Hea taktikavaliku tegi Eesti sarjas võistlev Davis Tobiass, kes viimasel ringil otsustas minna Jokkerisse ning tänu sellele napilt ka norra võidusõitjat edestas. Eestalstest lõpetaski parimana Karl Martin Miliste. Karl Martini sõnul täna tehnika toimis väga hästi ning tänu heale taktikale ning õigetele seadistustele õnnestus ka poodiumikoht haarata. Palju polnud puudu ka kõrgematest poodiumi astmetest. 

Finaal lõpetati järjetuses:

I - Davis TOBIASS (LAT)
II - Ove Michal EIDE (NOR)
III - Karl Martin MILISTE
5. Peep LANGEPROON

Laur LANGEPROON katkestas

Järgmine Põhja-Euroopa meistrivõistluste etapp toimub 15.-16 Juunil Taanis. 

Enne tuleb Eesti sõitjatel siiski ka kodus pidada maha üks vägev võistlus - 19. mail leiab aset LaitseRallyParkis krosskartide karikavõitluste etapp. Rohkem infot lähiajal.

 

2019 hooaja täieliku kalendri leiab SIIT.

Foto: rallycross.lv