Hooaja esimese ühisstardi võitis Karl Martin Miliste

25.05.2021

Tavapärasest oluliselt hiljem alanud suvine võistlushooaeg sai alguse 23. mail LaitseRallyParkis. Hilisele hooaja algusele aitasid kaasa erinevad koroonapiirangud ning kuna varem ei tohtinud võistluseid korraldada, saimegi alustada suvehooajaga alles vahetult enne suve. Pikk võistluspaus oli vaid kasvatanud võistljate sõiduisu ning tõsiseid heitlusi sai näha kogu päeva jooksul. 

Kvalifikatsioonis alustas päeva kõige paremini talvistel etappidel võidutsenud Rait Sööt (50,679). Kolme kiireima hulka mahtusid veel Karl Martin Miliste ja Peep Langeproon.  Eelsõitudes hakkasid jõudude vahekorrad ka vaikselt muutuma. Hästi sai eelsõitudes minema Karl Martin Miliste, kes mõlemad eelsõidud võitis. Esikolmikusse mahtusid veel eelsõitude põhjal Rait Sööt ja Laur Langeproon. 

Finaaliks tundus et kõik olid saanud käe juba piisavalt soojaks ning ka ringiajad olid muutunud kiiremaks ja tasavägisemaks. Nagu ka eelnevates sõitudes tegi ka finaalis väga hea stardi Karl Martin Miliste, teised võistlejad temal tihedalt kannul. Kuigi Karlile hingati terve finaalsõit pidevalt kuklasse suutis ta säilitada külma närvi ning hoida liidripositsiooni finaalsõidu lõpuni kindlustades sellega etapivõidu. 

Noorteklassis krosskart 125 võttis klassivõidu Georg Steve SUPPER. 

Finaal lõpetati klassis krosskart 650 järjestuses: 
I - Karl Martin MILISTE
II - Laur LANGEPROON
III - Rait SÖÖT
4. Peep LANGEPROON
5. Eero MARNAT
6. Margus MILISTE
7. Marta STARKA


Järgmine etapp toimub juba 6. juunil Audru ringraja autokrossi rajal. 

 

Foto: Pille Russi | Rallifotod.eu