Esimese etapi Ohekatkul võitis Peep Langeproon

24.02.2019

Krosskartide karikavõistluste esimene etapp peeti maha laupäeval, 23. veebruaril Ohekatku autokrossi rajal. Algselt nädal varem toimuma pidanud võistlus lükati edasi ootamatult sulaks läinud ilma tõttu. Seekord olid ilmastikuolud väga head ning võistlusrada kattis pea kogu päeva vältel vaid lumi ja jää. Lisaks krosskartidele olid stardis ka superkrossi masinad. 

Kvalifikatsioonis näitas kiireimat aega Davis Tobiass, kellele nagu ka eelnevatel aastatel kvalifikatsioonis keegi vastu ei saanud.

Erinevalt eelnevatest aastatest on sellel aastal kahe eelsõidu asemel kolm eelsõitu, mis muudab võistluste käigu võistlejate ning ka pealtvaatajate jaoks oluliselt põnevamaks. Eelsõitudes Tobiasel enam võita ei lastud. Esimese eelsõidu võitis Laur Langeproon. Teises eelsõidus tegi hea stardi hoopis Peep Langeproon, kes ka kindlalt sõidu võitis. Samamoodi noppis ta ka kolmanda eelsõidu võidu. Tundus, et Peep on sellel aastal palju jääl trenni teinud ning temaga peavad võistlejad kindlasti arvestama. Tasub märkida, et tase on üllatavalt võrdseks muutunud ning enamus võistlejatest ületasid finišijoone alati samas sekundis. 

Finaali pääseti järjestuses: Peep Langeproon, Laur Langeproon, Davis Tobiass, Karl Martin Miliste, Marti Sepp ja Margus Miliste.

Finaalis tegi hea stardi jällegi Peep Langeproon, kes asus sõitu koheselt juhtima. Seljataga koheselt Laur Langeproon ning ka Davis Tobiass. Finaalis käis tihe rebimine kogu sõiduvooru vältel, kuni juhtus midagi ootamatut. Tobiasele ja kogu esikolmikule selga hinganud Karl Martin Miliste tegi peagi aga sõiduvea langedes võistlejate rivi lõppu. Finaali lõpuks õnnestus tal küll üks positsioon tagasi võidelda, kuid esikolmiku mängust oli ta vea tõttu väljas. Ülipõneva finaali võitiski kogu päeva teise poole alistamatuks jäänud Peep Langeproon. 

 

Finaal lõpetati järjestuses:
I - Peep LANGEPROON
II - Laur LANGEPROON
III - Davis TOBIASS
4. Marti SEPP
5. Karl Martin MILISTE
6. Margus MILISTE 

 

Foto: Pille Russi | Rallifotod.eu