Esimese etapi Audrus võitis Peep Langeproon

28.02.2020

23. veebruaril peeti Pärnumaal, Audru ringraja põhjaringil krosskartide karikavõistluste 2020 hooaja esimene etapp. Algselt jäärajal toimuma pidanud etapp viidi üle Audru ringrajale, kuna üle mitme aasta sellel aastal külmakraade meile antud ei ole.

Kuigi jääraja võistlust sellel aastal tõenäoliselt ei tule, oli tänu vihmasele ilmale võistlejatel palju tegemist, et taltsutada ülikergeid ja võimsaid krosskarte märjal asfaldirajal. Eelsõitude põhjal oli kõige kiirem eelmise aasta meister Karl Martin Miliste. Eelsõitude põhjal võis eeldada, et täna temale vastast leida on keeruline ning eelmise aasta kiirus pole kuhugile kadunud.

Finaalis muutus aga nii mõndagi. Kogu päeva kindlalt teisel positsioonil püsinud Peep Langeproon ja liidrina püsinud Karl Martin Miliste põrkasid juba stardis omavahel kokku, millest kaotajana väljus Karl Martin Miliste. Mõlemad mehed said kiiresti küll hoo ülesse, kuid näha oli, et see lõi Karl Martini natukene rütmist välja. Kindlalt võttis finaalivõidu vanameister Peep Langeproon.

Finaalsõit lõpetati klassis krosskart 650 järjestuses:
I - Peep LANGPROON
II - Karl Martin MILISTE
III - Margus MILISTE

 

Järgmine etapp toimub juba 7. märtsil samuti Audru ringiraja põhjaringil.

Foto: Taivo Treumuth