Hooaja avaetapp saab alguse Ohekatku rajal

12.02.2019

Krosskartide karikavõistluste sarja uus hooaeg saab alguse juba sellel nädalavahetusel. Sarja avaetapp peetakse laupäeval, 16. veebruaril Ohekatku krossirajal Raplamaal. Kuna tegemist on talvel toimuva etapiga kasutavad krosskardid võistlemiseks piikrehve, mis tagab väga hea pidamise jäistes oludes. Ohekatku rajal peeti ka eelmisel aastal jääraja etapp, mis näitas et krosskardid on talvistes oludes pea samakiired, kui suvel. 

Uuel hooajal on tulemas ka üks suur muudatus: muutub eelsõitude arv. Nimelt varasema kahe eelsõidu asemel peetakse tänavusel hooajal kolm eelsõitu, mille põhjal pääsevad võistlejad edasi finaali. See lisab palju põnevust juurde nii sõitjatele, kui ka pealtvaatajatele, kuna enam ei ole kaalukauss nii suur ühel eelsõidul. Ühe eelsõidu ebaõnnestudes, kuid teistes hea tulemus saades on võimalik finaaliks saada veel väga hea stardikoht. 
Olulise muudatusena tasuks ära veel märkida, et enam ei toimu võistlused ainult pühapäeviti, vaid tihtipeale on võistluspäevaks uuel hooajal hoopis laupäev. 

Nagu eelnevatel hooaegadel peetakse võistlused ikka Superkrossi karikavõistluste raames. Võistluspäeval näeb lisaks krosskartidele ka vähemalt viies erinevas klassis võistlevaid superkrossi karikasarja võistlusmasinaid. Saavad kindlasti olema väga põnevad võistluspäevad. 

 

Pealtvaatajatele algab võistluspäev kell 10:30, kui algavad kvalifikatsioonisõidud. 

Pilet: 10.- 
Lastepilet: 5.-

Kohtume juba laupäeval, 16. veebruaril Ohekatku krossirajal! 

Võistlusraja asukoht.

 

Täieliku hooaja kalendri leiab SIIT

Foto: Pille Russi | rallifotod.eu