Eestlased haarasid Leedust kaksikvõidu

18.08.2020

Laupäeval, 15. augustil leidis aset Leedus Läti Rallikrossi kolmas ehk eelviimane etapp. Läti võistlussarjas on juba traditsiooniks saanud pidada üks võistlus väljapool riigipiire. Seekord oligi siis kord Leedu käes. Võistlus toimus Leedu tuntuimal Vilkiciai võistlusrajal. Vilkiciai traditsioonidega võistlusrajal peetakse igaaastaselt rahvusvahelisi võistlusi nii ralli kui ka autokrossis. Kunagi on isegi peetud antud rajal krosskartidele Põhja-Euroopa meistrivõistluste etapp. Seetõttu polnud Vilkiciai rada kõigile sõitjatele võõras. Algselt natukene koroonaviirusest kahtluse alla sattunud Leedu etapp sujus üldjoones hästi ning Leedule kohaselt väga palavates tingimustes.

Klassis krosskart 650 oli võistluspäev kõike muud kui tavapärane. Päeva alustas kiireimate ringiaegadega sarja liider Davis Tobiass, kes võitis esimese ja teise eelsõidu. Pidevalt vahetusid jõudude vahekorrad ka tema seljataga. Kolmandas eelsõidus aga Tobiasel enam võita ei lastud. Seal noppis sõiduvõidu juba Laur Langeproon. Käis ikka väga tihe rebimine kõikides eelsõitudes, mis näitas omakorda et iga punkt on sõitjatele väga oluline. Finaali pääseti järjestuses: Davis Tobiass, Laur Langeproon, Peep Langeproon, Karl Martin Miliste, Margus Miliste ja Marta Starka.

Peale starti finaalis muutus kõik kardinaalselt. Hästi sai stardis minema esireast startinud Laur Langeproon, kes asus sõitu koheselt juhtima. Kuna keegi raskelt võidetud positsioone käest ära anda ei soovinud toimus ka võistlussituatsioonis mõni kokkupõrge. Ühest sellisest kokkupõrkest jäi tee äärde aga sarja liider Davis Tobiass. See aga muutis kogu võistluste käiku oluliselt, kuna nüüd oli võimalik mitmetel sõitjatel vähendada sarja liidriga vahet hooaja punktitabelis. Neljandal ringil tegi sõiduvea sarjas teisel kohal positsioneerunud Karl Martin Miliste, kes vastu rajapiiret põrkas, mille tulemusena oli sunnitud sõidu pooleli jätma. Milline ebaõnn kahel sarja liidril.

Finaal lõpetati järjestuses: Laur Langeproon, Peep Langeproon, Margus Miliste, Marta Starka, Karl Martin Miliste, Davis Tobiass.

Algselt tundus nagu eestlased hõivasid siit võistluselt kõik poodiumi kolm astet, kuid peagi langetasid kohtunikud otsuse, et Peep Langeproon'i ja Davis Tobias'e vahelises kokkupõrkes karistatatakse Peep Langeproon'i finaali viimase kohaga. Seda seetõttu et toimunud kokkupõrkest ei olnud võimalik Tobiasel enam sõitu jätkata. Otsus ei kuulnud edasikaebamisele ning eestlastele siit võistluselt siiski väga tugev kaksikvõit. 

Võistluse lõpptulemus:
I - Laur LANGEPROON
II - Margus MILISTE
III - Marta STARKA
4. Karl Martin MILISTE
5. Davis TOBIASS
6. Peep LANGEPROON

Võistlussarja TOP3 pärast kolmandat etappi:

I - Davis TOBIASS 64p
II - Laur LANGEPROON 57p
III - Karl Martin MILISTE 55p

Nüüd on jäänud veel Läti võistlussarjas üks ehk viimane etapp, mis leiab aset 5.-6. septembril Bauskas legendaarsel Musa spordikomleksis.