Bauska vahelduvates oludes Peep Langeproon poodiumil

06.09.2021

Lätis, Bauskas (Musa Raceland) peeti nädalavahetusel Läti Rallikrossi kolmas etapp. Krosskart 650 klassis olid esindatud ka mitmed eestlased. Võistluspäeva tegi eriti keeruliseks pidevalt muutuvad ilmastikuolud. Kui päev algas üpris märja rajaga ning keeruliste oludega, siis mõne eelsõidu sai pidada ka täiesti kuivades tingimustes. Finaalis olid tingimused jällegi väga karmid sõitjatele. Samuti nagu vaheldus ilm, vahetusid ka positsioonid kogu võistluspäeva jooksul. 

Kvalikatsioonides juhtus nii mõndagi. Kui esimeses eelsõidus suutis mitu võistlejat raskete tingimuste tõttu katkestada, siis juba kolmandas sõidus toimus peale esimest kurvi suur kokkupõrge, kust Rait Sööt koguni teisele poole rajapiiret lendas. Võistlejaga oli õnneks kõik korras ning kuigi võistlusmasin oli saanud kannatada, sai ta päeva jätkata. Tundus, et pidevalt muutuvates oludes on sõitjatel väga keeruline kohaneda ning sellest tulnevalt ka head sõidurütmi leida. Kvalikatsioonide parimaks osutus kokkuvõttes Karl Martin Miliste. 

Kui enne finaale said sõitjad sõita juba peaaegu kuivades oludes, siis vahetult enne finaale hakkas jälle kõvasti vihma sadama. Tundus, et finaal tuleb päeva keeruliseim just raskete rajaolude tõttu. Vahepeal kaalusid kohtunikud isegi koguni võistluspäeva katkestada ja ära lõpetada, kuid seda õnneks ei juhtunud. Sõitjad nägid palju vaeva, kuna võimsad ja kerged krosskardid ei tahtnud nii rasketes oludes kuidagi teel püsida. Samuti põhjustas lõputu muda ja märg ilm erinevaid tehnilisi probleeme. Finaali võitis sarja liider Davis Tobiass. Esimese eestlasena oli poodiumil Peep Langeproon, kes saavutas kolmanda koha. 

Finaal lõpetati järjestuses: 

I - Davis TOBIASS
II - Marta STARKA
III - Peep LANGEPROON 

4. Rait SÖÖT
5. Laur LANGEPROON 
6. Karl Martin MILISTE

 

Viimane Läti rallikrossi etapp toimub 25. septembril Sporta Komplektsis 333 Riia külje all. 

Foto: Autocross.lv