Nädalavahetusel algas võistlushooaeg ka Lätis

08.07.2020

Läti rallikrossi meistrivõistluste hooaeg sai alguse 4. juulil Riias, Bikernieki rallikrossi rajal. Algselt küll mitu kuud varem algama pidanud hooaeg oli seoses koroonaviiruse levikuga vahepeal pausile pandud, kuid nüüd on hooaeg avatud ning loodetavasti läheb täie hooga ka edasi.

Päeva esimene pool oli ilm ilus ja rada kuiv ning krosskartide kiirused läksid ikka väga suureks. Võistlejatele meenusid kiiresti Bikernieki raja eripärad ning enamus krosskarte olid üllatavalt võrdsete aegadega juba eelsõitudes. Oli ka väiksemaid kokkupõrkeid, kuid midagi traagilist et kellegil oleks pidanud võistluspäev pooleli jääma ei juhtunud - alati leiti kiire lahendus.

Finaali pääsesid kvalikatsioonide põhjal kuus kiiremat. Finaali pääseti järjestuses: Karl Martin Miliste, Davis Tobiass, Laur Langeproon, Peep Langeproon, Margus Miliste, Marti Sepp. Finaalis segas aga kaarte hoopis vahetult enne starti sadama hakanud vihm. Võistlejate jaoks tuli see ootamatult ning kellegi kart polnud ju vihma seades. Trajektoorid ning sõiduvõtted pidid olema nüüd hoopis teistsugused, kui kogu võistluspäeva olnud olid. Nähti palju vaeva masinate teel hoidmisega ning nii mõnigi koht kaotati sōõduvea tōttu.  Siiski jõudsid kõik masinad lõpuks libedat rada trotsides ilusti finišisse ning eestlastele klassis krosskart 650 tervelt kaks poodiumikohta. Finaali võitis napi eduga finišis Davis Tobiass.

Finaal lōpetati järjestuses:
I - Davis TOBIASS (LAT)
II - Laur LANGEPROON
III - Karl Martin MILISTE
4. Margus MILISTE
5. Peep LANGEPROON
6. Marti SEPP

Järgmine Läti meistrivõistluste etapp toimub 26. juulil Jekabpilsi rajal