2021 hooaja välisvõistlused saavad alguse Lätis

07.07.2021

Kui Eestis sai võistlushooaeg alguse talvel jääraja võistlustega ning mais ühisstartidega, siis välisvõistluseid on pidevalt vaid edasi lükatud või tühistatud. Nüüd tundub et viiruse kontrolli all hoidmisega ollakse saanud stabiilsesse olukorda pea kõigis lähiriikides. Loodame, et see jääb nii ka püsima ning enam ei pea võistluskalendreid ja plaane sõitjad ringi tegema. 

Läti rallikrossi sari saab alguse kõige esimesena ning lõunanaabrite hooaja esimene etapp toimubki juba tuleval nädalavahetusel - 10. juulil Bikernieki rallikrossi rajal. Tegemist on Läti kõige tuntuima ning kaasaegseima võistluskompleksiga mis asub otse Riia linnas. Siinkohal on oluline märkida, et lubatud ka pealtvaatajad. Seega kõik kes üle piiri tulekuks kvalifitseeruvad, on oodatud ka Läti esimesele rallikrossi etapile. 

Nädal hiljem saab alguse veel teine põnev ja vast kõige tugevaima konkurentsiga võistlussari krosskartidele - Põhja-Euroopa meistrivõistlused krosskartidele (NEZ Crosskart Chamipionship). Põhja-Euroopa meistrivõistluste sarja esimene etapp pidi toimuma algselt küll Lätis, Bikernieki rajal juba mais, kuid kuna viiruse olukord polnud sellel hetkel just kiita otsustati etapp tühistada. Nüüd leiabki esimene etapp pärast aastast võistluspausi aset Soomes, Oulu võistlusrajal 17.-18. juulil

Võistlejad on igatahes pikalt välisvõistlusi oodanud ning valmis võite ka koju tooma!

 

Läti rallikrossi lisainfo

NEZ Crosskart lisainfo

Foto: Pille Russi | Rallifotod.eu